PIELĘGNACJA WEŁNY

Oto kilka wskazówek dotyczących ręcznego prania wełny:

* Wybierz delikatny detergent, który jest przeznaczony specjalnie do prania wełny. Nie używaj detergentów zwykłych, ponieważ mogą uszkodzić włókna wełny.

* Napełnij miskę lub umywalkę letnią wodą, dodaj detergent i dokładnie wymieszaj.

* Włóż ubranie z wełny do wody i delikatnie namocz, unikając zbyt intensywnego pocierania. Pozostaw ubranie w wodzie przez około 5 minut.

* Delikatnie spłucz ubranie w czystej wodzie, unikając zbyt intensywnego pocierania lub zgniatając ubranie.

* Wyciśnij nadmiar wody z ubrania, ale nie ściskaj go zbyt mocno. Wełna jest delikatnym materiałem, który może się zdeformować podczas mocnego ściskania.

* Jeśli musisz wyprać ubranie ręcznie, to delikatnie wyciśnij go, ale nie wyciągaj go ani nie przyciskaj, ponieważ to może uszkodzić włókna wełny.

* Po zakończeniu prania, wytrzyj ubranie w miękkim ręczniku, aby usunąć nadmiar wody, ale nie pocieraj go zbyt intensywnie.

* Pozwól ubraniom z wełny wyschnąć na płasko, na ręczniku lub specjalnej siatce, z dala od bezpośredniego źródła ciepła, takiego jak kaloryfer lub suszarka. Unikaj suszenia ubrań z wełny na słońcu, ponieważ może to powodować utratę koloru i uszkodzenie włókien.

 

Pamiętaj, że pranie ręczne jest najlepszym sposobem na pranie ubrań z wełny, ponieważ minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkaniny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl